Omluvte prosím současné drobné nedostatky webu. Pracujeme na něm a vychytáváme mouchy.

Sladový výtažek kanditní 1,7 kg

Kanditní sladový výtažek vyrobený z plzeňského sladu je vhodný pro přípravu všech světlých piv. Perfektní základ pro začínající domácí sládky pro vaření prvních várek piva.

Skladem
Kód: 201
258 Kč 230 Kč bez DPH 152 Kč / 1 kg
Kategorie: Sladové výtažky
Hmotnost: 1.7 kg

Hlavní výhodou všech sladových výtažků je, že můžete přeskočit celý proces zpracování sladu a přejít rovnou k chmelovaru. To ocení zejména začínající sládci bez potřebného vybavení pro rmutování a zcezování.

Kanditní sladový výtažek - je hustá viskózní tekutina zlatohnědé barvy, medové konzistence, sladové vůně, sladké, sladové chuti o sušině kolem 81%. Jedná se o infuzní sladinu vyrobenou z Českého sladu-plzeňského typu a pitné vody.

Sladina je po scezení zahuštěna na vakuových odparkách za nízké teploty. Kanditní výtažek je používán k přípravě světlých piv (ležáky, ALE) v mnoha minipivovarech celého světa, pro homebrewing, výrobě corflakes, ochucování mléčných výrobků, pekařství, výrobě ovocných vín, šumivých vín, trvanlivého pečiva, sladidlo v makrobiotické kuchyni, ochucovadlo mléčných produktů, zmrzlin atd.

Extrakt v sušině: 81%

Barva EBC: 20 – 33 ve výtažku ECB_20-40 po naředění na 13 °Bx 7 – 12 ECB_8-10

Skladování: Výrobek musí být skladován při teplotě od 1 °C do 18 °C, v suchu – max. relat. vlhkost 60%, bez působení přímého slunečního záření a cizích pachů. Pokud výtažek není po otevření balení spotřebován okamžitě, je nutné jej skladovat v chladničce (1-5°C) a k opakovanému odebírání výtažku použít vždy čistou a suchou naběračku.

Doporučené dávkování: 0,18 kg na 1 litr 12% mladiny. Téměř stejné dávkování jako u plzeňského sladu.

Trvanlivost: min. 6 měsíců od data výroby.

Země původu: Česká republika

 

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
OH Avatar autora | 25.10.2021
Produkt je skvělý. Celý nákup proběhl velmi rychle, díky ochotě a komunikaci obchodu. Vynikající, určitě doporučuji.
5
BL Avatar autora | 4.10.2021
Ještě jsem nevařil, ale věřím, že bude stejně skvělý, jako je celý obchod Pivo a tak. Díky za to, že jste v Praze. Moc jste tu chyběli.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu