Omluvte prosím současné drobné nedostatky webu. Pracujeme na něm a vychytáváme mouchy.

Sladový výtažek barvící 1,7 kg

Barvící sladový výtažek vyrobený ze směsi sladů a je vhodný pro přípravu všech tmavých piv. Perfektní základ pro začínající domácí sládky pro vaření prvních várek piva.

Skladem
Kód: 204
274 Kč –22 % 213 Kč 190 Kč bez DPH
Kategorie: Sladové výtažky
Hmotnost: 1.7 kg
Sladový výtažek barvící
274 Kč –22 %

Hlavní výhodou všech sladových výtažků je, že můžete přeskočit celý proces zpracování sladu a přejít rovnou k chmelovaru. To ocení zejména začínající sládci bez potřebného vybavení pro rmutování a zcezování.

Barvící sladový výtažek - je hustá viskózní tekutina hnědé barvy, medové konzistence, sladově karamelové chuti a vůně o sušině kolem 81%. Jedná se o infuzní sladinu vyrobenou ze směsy sladů (český, mnichovský, karamelový a barvící) a pitné vody.

Sladina je po scezení zahuštěna na vakuových odparkách za nízké teploty. Barvící výtažek je používán k přípravě tmavých a polotmavých piv v mnoha minipivovarech celého světa, pro homebrewing. Dále se používá při výrobě snídaňových cereálií, v pekařství. Své uplatnění tedy najde i mimo domácí sládky.

Extrakt v sušině: 81%

Barva EBC: 600 - 700 ve výtažku  ECB_1200-1400 

Skladování: Výrobek musí být skladován při teplotě od 1 °C do 18 °C, v suchu – max. relat. vlhkost 60%, bez působení přímého slunečního záření a cizích pachů. Pokud výtažek není po otevření balení spotřebován okamžitě, je nutné jej skladovat v chladničce (1-5°C) a k opakovanému odebírání výtažku použít vždy čistou a suchou naběračku.

Doporučené dávkování: 0,18 kg na 1 litr 12% mladiny. Téměř stejné dávkování jako u sladu.

Trvanlivost: min. 6 měsíců od data výroby.

Země původu: Česká republika

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu